הדפסה על זכוכית – כל מה שחשוב לדעת!

הדפסה על זכוכית היא שיטה נפוצה עבור עסקים רבים, בין אם מדובר על הדפסה לצורך מיתוג העסק ובין אם מדובר על הדפסה ליישומים מסחריים, רכב, עיצוב פנים, אדריכלות ועוד ובוודאי הפכה הדפסה על זכוכית ללהיט כתמונה יוקרתית בסלון , בחדר שינה או במסדרון. זכוכית היא חומר גלם מסורתי שהפך בעשור האחרון למטרות דקורטיביות. אם אתם תוהים איך ניתן לבצע הדפסה על זכוכית, ריכזנו עבורכם את הטכניקות השונות לביצוע.

איך מדפיסים על זכוכית?

הדפסה על זכוכית נעזרת בטכנולוגיות מובילות המציעות לא רק פוטנציאל רב בבחירת עיצוב, אלא גם משפרות את הגמישות והעמידה למשטחים כאלה ואחרים. יש כמה גישות עיקריות להדפסה על זכוכית:

  • הדפסת סובלימציה – בשיטה זו אנחנו משתמשים במדפסת מתקדמת שמבצעת את שיטת ההדפסה בחום שנע בין 350 מעלות ועד 400 מעלות. בשיטה זו אנחנו צריכים בתור התחלה ליצור הדפס ראית בעזרת מדפסת ייעודית על נייר מיוחד. לאחר שהעיצוב מוכן, מה שנותר לנו לעשות הוא להצמיד את הנייר לחלקה הפנימי של הזכוכית. בשלב זה אנחנו משתמשים בחום שנע בין 200-220 מעלות לצורך הטמעה של הציור על גבי זכוכית. כתוצאה משימוש בחום גבוה ודיו ייעודי, הדיו מוחדר לתוך הזכוכית.
  • הדפסת UV – הדפסה זו מבוססת על שימוש באולטרה סגול, מדובר על שיטה חדשה יחסית אך יעילה. הזכוכית עליה נרצה להדפיס מונחת על גבי משטח עבודה שטוח, כאשר חלקה הפנימי מונח כלפי מעלה. באמצעות מנורות אולטרה סגול ודיו ייעודי המדפסת עוברת על הזכוכית ומטמיעה את הדיו, וכמו כן מייבשת אותו. מה שגורם לדיו להתקשות ולהדגיש את הצבע על גבי זכוכית.
  • נייר פוטו – הדפסה על נייר פוטו היא הדפסה יעילה, אבל היא למעשה לא ישירה על הזכוכית אלא על נייר ייעודי. הנייר מודפס על גבי הזכוכית בצורה בה האיכות נשמרת, הצבעים חדים וכמו כן, יש עמידות לאורך שנים. החסרון המהותי הוא שלא ניתן להדפיס על גבי רקע שקוף, והשימוש לא יכול להיות עבור אביזרים חיצוניים.
  • הדפסה קרמית – מבין כל הטכניקות שציינו, זאת הטכניקה החדשה ביותר. אנחנו מדפיסים בצורה ישירה על גבי זכוכית עם דיו ייעודי, הדיו בו אנחנו משתמשים הוא הינו דיו קרמי עשוי צבע פיגמנטי. לאחר שלב ההדפסה אנחנו גם כאן מכניסים את הזכוכית לאחר ההדפסה לתנור ייעודי בחום שמגיע לאזור ה-700 מעלות. החום מאפשר לנו להקשות את הצבא ולגרום לו להיטמע בתוך הזכוכית. בסוף התהליך אנחנו מקבלים משטח זכוכית אחיד וצבע עמיד. הדפסה קרמית ייעודית לתנאים חיצוניים, בין אם מדובר על ימים לוהטים ובין אם מדובר על ימים גשומים. לשם ההשוואה, צבעי UV אינם מתמזגים לתוך הזכוכית, אלא מונחים על גבי הזכוכית. כאן יש לנו את הדבר ההפוך.

כמה עולה הדפסה על זכוכית?
המחיר של הדפסה על זכוכית משתנה בהתאם לכל כך הרבה קריטריונים. ריכזנו עבורכם את הדברים שמשפיעים על המחיר:

  1. גודל – תחילה, האם מדובר על תמונה משפחתית קטנה שתרצו להדפיס על זכוכית או מדובר על שולחן או חומר אחר שהוא גדול? ככל שמדובר על חומר גדול יותר כך המחיר יהיה בהתאם. מנגד, כאשר מדובר על היקף עבודה גדול, זאת אומרת נגיד 20 תמונות, אז המחיר לתמונה יירד.משמעותית.
  1. עיצוב – האם אתם נדרשים להיעזר במחלקה הגרפית שלנו לצורך יצירת עיצוב ייחודי? אם כן, התשלום יהיה גם בעבור סיוע של המחלקה הגרפית. שימו לב, בכל תהליך אנחנו נעזרים במחלקה הגרפית, אבל כאשר מדובר על עבודה מאפס, המחיר יהיה בהתאם (יצירת לוגו, יצירת עיצוב וכו’).
  1. סוג הדפסה – בתחילת המדריך מנינו מספר שיטות הדפסה, לכל שיטה הדפסה יש את המחיר שלה. המחיר הגבוה ביותר שייך לשיטה האחרונה, הדפסה קרמית. אם תרצו לחפש שיטות זולות יותר תוכלו לבחור בשיטת UV או הדפסת סובלימציה. עם זאת, יש לקחת בחשבון את השימוש שלכם במוצר. אם מדובר על שימוש פנימי, כל אחת מהשיטות יכולה לשמור על איכות גבוהה. אם מדובר על תנאים חיצוניים היינו ממליצים לכם לבחור בהדפסה קרמית.

המחירים יכולים לנוע בטווח רחב כאמור. המחיר של תמונה משפחתית בגודל סטנדרטי יכולה לנוע בין 120 ש”ח ועד אלפי שקלים לזכוכיות ענקיות. כאשר מדובר על היקפים רחבים יותר וגדלים שונים של תמונות, המחירים יכולים להתחיל מכמה מאות שקלים בודדים ולהגיע לאלפי שקלים. כדי לקבל הצעת מחיר מדויקת אנו נמליץ לכם לפנות לבית דפוס המתמחה בהדפסה על זכוכית.

איך בוחרים בית דפוס?

גם כאן יש שיקול קריטי בבחירה שלנו. ככל שנבחר במקום מקצועי יותר, כך המחיר ישתלם ביחס לאיכות. בשביל להדפיס על זכוכית בית הדפוס צריך להחזיק באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, אך מעבר לאותם אמצעים טכנולוגיים נדרש ידע וניסיון כדי לסייע ללקוח לקבל את ההחלטה הנבונה ביותר. כאשר אתם בוחרים בית דפוס שימו לב האם הוא מתמחה בהדפסה על זכוכית, בקשו לראות דוגמאות. כל בית עסק שמכבד את עצמו מחזיק במספר דוגמאות כדי לאפשר ללקוח להחליט על שיטת הדפסה כזו או אחרת. המחיר של המקומות המקצועיים יהיה בטווח די מצומצם, אם אתם רואים מחיר נמוך להפליא, כנראה שזאת נורה אדומה.

לסיכום הדפסה על זכוכית הפכה ללהיט בשנים האחרונות , ככל שירדו המחירים , השתפרו איכות המדפסות והזכוכיות עצמם חוזקו. ניתן למצוא מגוון גדול של גדלים כולל זכוכיות עגולות ואליפסות וניתן להדפיס תמונות אישיות או מתוך מאגרי תמונות שניתן למצוא בעלי רשיון הדפסה.

לחץ למעבר לעמוד תמונת זכוכית בהתאמה אישית לחץ לעמוד הדפסה על זכוכית מתוך מאגרי תמונות ברשיון

0
סל קניות
  • No products in the cart.